Eksperyment amerykańskiej współlokatorki – Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas

Eksperyment amerykańskiej współlokatorki – Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas

2023-01-25 Wyłączono przez Daniel

To polska studentka, która postanowiła wziąć udział w eksperymencie socjologicznym. Przez rok mieszkała z amerykańską współlokatorką i przyjaciółką. Jak przebiegał “The American Roommate Experiment – kup w księgarni internetowej” i jakie były jego wyniki?

Elena Armas, polska studentka, postanowiła wziąć udział w eksperymencie socjologicznym. Przez rok mieszkała z amerykańską współlokatorką i przyjaciółką. Jak przebiegał eksperyment i jakie były jego wyniki?

Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas: Jak żyć z obcą osobą?

Cieszę się, że moja współlokatorka Elena Armas zgodziła się na udział w moim eksperymencie. Chciałam sprawdzić, jak żyje się z obcą osobą w jednym mieszkaniu. Zdecydowałam się na taki eksperyment, ponieważ miałam problemy ze swoimi współlokatorami w przeszłości. Wiedziałam, że muszę znaleźć lepszy sposób na życie z innymi ludźmi, a może ta metoda mi pomoże.

Pierwszego dnia było bardzo trudno. Nie mogłam się skupić na niczym innym, tylko na Elenie. Czułam się dziwnie, jakbym żyła w czyjejś obecności. Elena natomiast sprawiała wrażenie, jakby to było dla niej normalne. Rozmawiałyśmy o naszych rodzinach, przyjaciołach i marzeniach. Poznawałam ją coraz lepiej i czułam się coraz bardziej swobodnie.

Minęły tygodnie, a ja nadal czułam się dziwnie w obecności Eleny. Byłam bardzo wrażliwa na jej ruchy i gesty. Czułam się jakbym żyła w czyjejś obecności. Pewnego dnia postanowiłam porozmawiać z nią o tym. Elena powiedziała mi, że ona też czuje się tak samo. Powiedziała mi, że to normalne i że musimy się do tego przyzwyczaić.

Minęło kilka miesięcy i ja naprawdę czułam się jak w domu w obecności Eleny. Czułam się swobodnie i byłam w stanie normalnie funkcjonować. Myślę, że to dobry sposób na życie z obcą osobą.

Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas: Czy można się zaprzyjaźnić?

Czy można się zaprzyjaźnić? To pytanie od wieków nurtuje ludzkość. Amerykańska współlokatorka Elena Armas postanowiła przeprowadzić eksperyment, którego celem było odpowiedzenie na to pytanie. Wzięła ona pod swoje skrzydła dwie dziewczyny – Gabriellę i Julię. Obie miały zamieszkać w jej domu przez trzy miesiące. Początkowo dziewczyny nie miały ze sobą nic wspólnego. Elena postanowiła jednak, że będzie się starała zbliżyć do nich i zaprzyjaźnić się z każdą z osobna. Czy jej się to uda? Elena Armas przyjęła do swojego domu dwie dziewczyny – Gabriellę i Julię. Obie miały zamieszkać tam przez trzy miesiące. Początkowo dziewczyny nie miały ze sobą nic wspólnego. Elena postanowiła jednak, że będzie się starała zbliżyć do nich i zaprzyjaźnić się z każdą z osobna. Czy jej się to uda?

Początek eksperymentu był trudny. Dziewczyny nie chciały ze sobą rozmawiać ani spędzać czasu. Elena starała się jednak nie poddawać i cierpliwie przekonywać je do siebie. Po kilku tygodniach udało jej się nawiązać nić porozumienia z Gabriellą, a po kolejnych kilku – także z Julią. Dzięki temu eksperymentowi Elena odkryła, że zaprzyjaźnienie się z kimś to proces, który wymaga czasu i cierpliwości.

Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas: Co się stanie, jeśli spróbujemy żyć razem?

W 2017 roku amerykańska studentka i YouTuberka Elena Armas postanowiła wziąć udział w eksperymencie, którego celem było sprawdzenie, jak będzie wyglądało życie z inną osobą w jednym mieszkaniu. W tym celu Elena namówiła jedną ze swoich współlokatorek, aby przez trzy tygodnie mieszkały razem w jednym pokoju. Eksperyment miał na celu sprawdzenie, czy taka sytuacja może się udać, czy też doprowadzi do konfliktów.

Eksperyment okazał się całkiem udany. Elena i jej współlokatorka były w stanie dogadać się bez większych problemów i żyły w harmonii przez cały czas trwania eksperymentu. Obie dziewczyny były zadowolone z tego, jak się udało im przeżyć ten czas i postanowiły nagrać film, w którym opowiedziały o swoich doświadczeniach. Eksperyment Armas pokazał, że życie z inną osobą w jednym pokoju jest możliwe i nie musi prowadzić do konfliktów. Jest to szczególnie ważne dla studentów, którzy często decydują się na wynajem pokoi w akademikach lub innych mieszkaniach wspólnych.