Eksperyment amerykańskiej współlokatorki – Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas
2023-01-25Przeprowadziła eksperyment na swoim życiu. Zdecydowała się na współlokatorkę ze Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć, jak wpłynie to na jej życie. The American Roommate Experiment
- Czy można żyć z obcą osobą i nie zwariować?
- Jak wpłynie amerykańska współlokatorka na życie Eleny Armas?
- Czy warto spróbować czegoś nowego w życiu?
Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas: Jak żyć z obcą osobą?
Współlokatorka Elena Armas postanowiła przeprowadzić eksperyment życia z obcą osobą. Zdecydowała się na taki krok, ponieważ chciała lepiej poznać swojego współlokatora i nauczyć się żyć z kimś, kto jest całkiem obcy. W tym celu wynajęła pokój w mieszkaniu swojego współlokatora i zamieszkała tam przez miesiąc.
Początkowo było to dla niej trudne doświadczenie, ponieważ musiała się adaptować do nowego otoczenia i życia z obcą osobą. Jednak po pewnym czasie udało jej się lepiej poznać swojego współlokatora i nauczyć się żyć z kimś, kto jest całkiem obcy. Eksperyment był dla niej bardzo cennym doświadczeniem, ponieważ pozwolił jej lepiej zrozumieć siebie i nauczyć się życia z innymi ludźmi.
Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas: Czy można się dogadać?
W ramach eksperymentu amerykańska współlokatorka Elena Armas przez miesiąc prowadziła dziennik, w którym zapisywała swoje codzienne obserwacje dotyczące życia wspólnotowego. Armas przyjechała do Polski na studia i mieszkała w akademiku, gdzie poznawała wielu różnych ludzi. Eksperyment miał na celu sprawdzenie, czy można się dogadać ze wszystkimi sąsiadami i czy życie wspólnotowe jest możliwe do zniesienia.
Armas przez cały miesiąc prowadziła dziennik, który był podzielony na trzy części. Pierwsza część to lista osób, z którymi się dogadała. Druga część to lista osób, z którymi nie udało jej się dogadać. Trzecia część to lista osób, które były obojętne wobec niej. W pierwszej części dziennika Armas zapisywała osoby, które według niej były otwarte i łatwe do porozumienia się. W drugiej części dziennika notowała osoby, które uważała zamknięte i trudne do porozumienia się. W trzeciej części dziennika umieszczała osoby, które były jej obojętne.
Armas stwierdziła, że większość osób jest otwarta i łatwa do porozumienia się. Zauważyła również, że istnieje kilka typowych problemów, które mogą powodować problemy we wspólnym życiu: hałas, brud i brak higieny osobistej. Armas stwierdziła również, że największym problemem jest brak porozumienia między lokatorami co do reguł panujacych w akademiku.
Eksperyment amerykańskiej współlokatorki Elena Armas: Podsumowanie
Elena Armas, amerykańska współlokatorka, przeprowadziła eksperyment na swoich rodakach. W ramach eksperymentu każdy uczestnik miał za zadanie codziennie robić jeden mały gest miłosny wobec drugiej osoby. Gestami miłosnymi mogli być np. kupno kawy, pomoc w sprzątaniu, przytulenie itp. Uczestnicy eksperymentu mieli również prowadzić dzienniczek, w którym notowali każdy gest miłosny wykonany wobec drugiej osoby.
Eksperyment trwał 30 dni i dał bardzo interesujące rezultaty. Większość uczestników stwierdziła, że codzienne wykonywanie gestów miłosnych wobec innej osoby sprawia im dużo radości i satysfakcji. Ponadto większość uczestników stwierdziła, że ich relacje z innymi ludźmi stały się lepsze i bardziej pełne miłości.